Zintegrowane pompy All in One – Pompa + 200l zbiornik wody

 

 

W skład oferowanego przez naszą firmę kompletnego zestawu All in One wchodzi 6kW pompa powietrze-woda AW12.4 wraz z 200l zbiornikiem wody. Pompa ciepła łączy zalety naszej zwykłej pompy ciepła 6 kW i zbiornika wielofunkcyjnego, które zostały połączone w całościowe rozwiązanie.

Zestaw składa się z jednostki zewnętrznej, jednostki wewnętrznej ze zbiornikiem do ogrzewania i ciepłej wody oraz zestawu montażowego do połączenia jednostki zewnętrznej oraz jednostki wewnętrznej / zbiornika.

 

W rozwiązaniu All-in-One pompa ciepła wykorzystywana jest nie tylko do ogrzewania, ale także do całorocznego podgrzewania wody użytkowej. Dzięki temu całkowita oszczędność energii jest większa, ponieważ pompę ciepła można wykorzystywać przez cały rok.

Zbiornik wyposażony jest w grzałkę elektryczną o mocy 6 kW, która dodatkowo wzmocni zintegrowaną pompę ciepła, w przypadku dużego zapotrzebowania na ciepło. Urządzenie w razie potrzeby automatycznie włącza ogrzewania dodatkowe, a konstrukcja sprawia, że przede wszystkim pracuje pompa ciepła, a ogrzewanie szczytowe z grzałki elektrycznej włącza się, gdy pompa ciepła potrzebuje wsparcia, aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię. Jeżeli kiedykolwiek wystąpi problem w pracy pompy ciepła, grzałka elektryczna włącza się automatycznie, aby utrzymać ciepło w instalacji grzewczej.

Dla zaspokojenia natomiast dużych potrzeb na wodę użytkową zbiornik posiada również wbudowaną grzałkę 1,7 kW sterowaną termostatem, do podniesienia wydajności i temperatury w górnej części zbiornika.
Działanie zestawu All in One polega na tym, iż jednostka zewnętrzna pobiera energię z powietrza o temperaturze do -25 stopni. Ciepło jest następnie przekazywane do wodnego systemu ogrzewania za pośrednictwem wysokiej jakości zintegrowanego wymiennika ciepła z wbudowaną pompą cyrkulacyjną.
Ponadto system gotowych przyłączy umożliwia sprawną adaptację urządzenia do różnych dystrybutorów ciepła takich jak: ogrzewanie podłogowe, grzejniki czy klimakonwektory.

Tak jak inne nasze jednostki powietrze-woda również All in One posiada tzw. system split, w którym woda nie jest odprowadzana na zewnątrz, aby ograniczyć ryzyko szronienia jednostki zewnętrznej oraz zwiększyć wydajność.

Produkt firmy ES All-in-One ma podobnie jak pozostałe modele firmy ES klasę energetyczną A i jest sterowany inwerterowo. Oznacza to, że urządzenie automatycznie ustawia optymalną prędkość obrotową kompresora, aby wytworzona moc zaspokajała zapotrzebowanie domu na ciepło przy danej temperaturze zewnętrznej.

All-in-One przeznaczony jest do użytkowania w chłodnym klimacie i odszranianie odbywa się automatycznie i tylko w razie potrzeby, co zapewnia niezawodną eksploatację, wyższy współczynnik wydajności oraz dodatkowe obniżenie kosztów.